انرژی هسته ای

دانش اگر در ثریا هم باشد، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. حضرت محمد ص

این کتاب در بردارنده خاطرات شهید مصطفی احمدی روشن از زبان مادر و همسر شهید ونزدیکان شهید می باشد که در ۲۰روز گرد آوری شده و توسط رحیم مخدومی به نگارش در آمده است.
 
در ابتدای این مراسم «صدیقه سالاریان» مادر شهید احمدی روشن اظهار کرد: خداوند به من لطف داشته که چنین فرزندی را قسمتم کرد. مصطفی فردی مهربان و دلسوز در خانه بود و در زندگی اجتماعی و کاری، خودجوش و جهادگر بود و فقط رضای خدا را در نظر داشت.
 
وی افزود: مصطفی در زمان کودکی و نوجوانی با مسایل دینی به ویژه حق‌الناس آشنایی پیدا کرد که تاثیرات مهمی در زندگی او گذاشت و همین مساله باعث جسارت و شجاعت بیش از اندازه در او شده بود.
 
مادر شهید احمدی روشن گفت: او به مقام معظم رهبری علاقه بسیار داشت و جزو بهترین شاگردان آیت‌الله خوشوقت، استاد اخلاق بود. بعد از شهادت مصطفی بهترین اتفاقی که رخ داد، آمدن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به منزل ما بود.
 
در ادامه آیین رونمایی از کتاب «من، مادر مصطفی»، فاطمه بلوری كاشانی، همسر شهید مصطفی احمدی روشن اظهار کرد: بعد از شهادت او، جوانان اقوام و دوستان مصطفی در رشته‌هایی مانند شیمی و مرتبط با موضوع هسته‌ای است، مشغول تحصیل شده‌اند.
 
سپس رحیم مخدومی، نویسنده کتاب، درباره انگیزه خود از نگارش این اثر گفت: جامعه انتظار دارد محصول فرهنگی درباره شهدای هسته‌ای در قالب فبلم، عکس و کتاب تولید شود. تصمیم گرفتم که نخست درباره‌ شهید احمدی روشن که آخرین شهید هسته‌ای است کاری انجام دهم.
 
نویسنده کتاب «من، مادر مصطفی» افزود: این اثر بر اساس خاطراتی از مادر، پدر، همسر و استاد شهید احمدی روشن در طول ۲۰ روز نوشته و در بیست‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توزیع شده است.
 
وی اظهار کرد: به دلیل این‌که بیشتر این خاطرات از گفته‌های مادر شهیدند و در ابتدای کتاب هم نگاهی به زندگی مادر این شهید شده، اسم این اثر را «من، مادر مصطفی» انتخاب کرده‌ام. این خاطرات از دوران کودکی تا زمان شهادت مصطفی احمدی روشن را بیان می‌کنند.
 
از نکات قابل توجه این مراسم  رونمایی این کتاب بود که وقتی مجری برنامه از مادر شهید در خواست کرد که از این کتاب رونمایی نماید، که مادر شهید احمدی روشن در حرکتی شایسته این کار را به همسر شهید واگذار کرد.
 
کتاب «من،‌مادر مصطفی» در ۱۳۶ صفحه و با بهای ۳۰ هزار ریال از سوی نشر شاهد و با همکاری انتشارات رسول آفتاب چاپ و روانه بازار کتاب شده است.


[ جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 01:37 ب.ظ ] [ شکیبا _ ] نظرات      قالب ساز آنلاین